Kategórie
 
 
 
 
 
Sobota, 23. jún 2018

Popri poriadnom odeve a vhodnej obuvi, môže byť práve kvalitný turistický batoh so zbalenou výbavou tou pomyselnou ručičkou na váhe, ktorá napokon rozhodne o výsledku celej akcie. Aby teda boli vaše výlety relaxom a nie pohromou, rozhodli sme sa vám predstaviť turistické batohy, v ktorých si môžete pohodlne odniesť všetky potrebné veci.

1. DIRECT ACTION® DRAGON EGG® VAK PENCOTT™ SNOWDRIFT 25L

Výber najlepších turistických batohov nemôže začať pri ničom inom ako pri najvyššej triede profesionálnych batohov od poľskej spoločnosti Helikon–Tex. Táto spoločnosť má veľké ambície a okrem civilného sektoru svoje výrobky dodáva armáde. Niet preto divu, že pri ich výrobe zohľadňuje reálne skúsenosti operátorov elitných špeciálnych jednotiek. Spomenúť môžeme poľský JW Grom alebo námorné, vzdušné a pozemné tímy námorníctva USA (skratka SEAL).

Jednoducho povedané, praktický 25 litrový batoh z modelového radu DIRECT ACTION® bude zárukou maximálnej kvality, ktorú si vďaka našej ponuke budete môcť naplno vychutnávať hoci aj každý deň. A že nejde iba o mlátenie prázdnej slamy, vypovedajú použité materiály.

Turistický batoh je vyrobený z kvalitného a vysokoodolného materiálu Cordura® 500D, ktorý dokáže odolať nielen vode, ale aj tomu najhrubšiemu zaobchádzaniu. O nič horšie na tom nie sú ani súčasti batoha ako obojsmerné YKK® zipsy alebo Duraflex® - Woojin pracky. Ruksak ponúka 2 veľké vrecká, z toho je 1 hlavná priehradka. Do tohto  priestoru je okrem iného možné umiestniť aj hydratačný systém (tzv. vodné vaky). Do druhého vrecka na zips v zadnej časti môžete zasa v prípade potreby uložiť prenosnú rádiostanicu alebo notebook do veľkosti 15“.

DIRECT ACTION® DRAGON EGG® VAK PENCOTT™ SNOWDRIFT 25L

DIRECT ACTION® DRAGON EGG® je ďalej vybavený predným vreckom zo sieťoviny a jednoduchým organizérom na uloženie rôznych drobných predmetov. V rámci neho tu nájdete priestor s vnútrom z micro-fleecu ideálny na okuliare. Vhod prídu tiež 2 bočné vrecká.

Spomenúť však musíme MOLLE / PALS systém, vďaka ktorému je tento turistický batoh plne modulárny, ale systém zároveň zaisťuje jeho low-profile vzhľad. Batoh tak môžete využiť aj v bežných mestských podmienkach. Suspension systém ponúka pohodlné ramenné popruhy a vnútornú výstuhu na chrbte. Nebol by to však dokonalý turistický batoh, ak by bez povšimnutia nechal dobrú cirkuláciu vzduchu, ktorá eliminuje prehrievanie sa a nadmerné potenie. V našom prípade sa o to tým najlepším spôsobom postará inovatívny Combat Vent System®.

Ruksak DIRECT ACTION® DRAGON EGG® VAK PENCOTT™ SNOWDRIFT 25L je perfektnou voľbou pre ozbrojené zložky, no výborne poslúži aj ako turistický batoh na leto.

2. HELIKON-TEX RAIDER® CORDURA® VAK 20L

Podobnou, avšak cenovo o niečo lacnejšou alternatívou turistického batoha od toho istého výrobcu je HELIKON-TEX RAIDER® CORDURA®. Moderný 20 litrový turistický batoh vám výborne poslúži v mestských podmienkach, no oceníte ho tiež pri výletoch do blízkeho, či vzdialenejšieho okolia. 

HELIKON-TEX RAIDER® CORDURA® VAK, ČIERNY 20L

Aj v tomto prípade sa budete môcť spoľahnúť na vysokoodolný materiál Cordura® 500D, obojsmerné YKK® zipsy alebo Duraflex® - Woojin pracky, ktoré nepripustia žiadne pochybnosti o jeho kvalite. Materiál Cordura® 500D je samozrejme s vodoodolnou úpravou.

Batoh disponuje množstvom odkladacieho priestoru a vreciek. Na prednej časti zaujme vrecko na odloženie helmy alebo niektorého dielu oblečenia. Na bokoch zasa potešia vrecká, v ktorých môžete nosiť napríklad turistické fľaše a nádoby na vodu.

Hlavná odkladacia časť vybavená suchým zipsom ponúka veľkorysejší priestor na uloženie hydratačného systému. Ďalej môžete využiť sieťovanú kapsičku na zips a na vrchnej časti nájdete ešte 1 menšiu odkladaciu kapsičku.

Ani pri tomto batohu sa nemusíte obávať nepohodlia, pretože chrbtová časť batoha je hrubo polstrovaná a pokrytá sieťkou. Vzduch tak môže bez prekážok cirkulovať, vďaka čomu zároveň dochádza k lepšiemu odvádzaniu potu. Ramenné popruhy sú samozrejme tvarované anatomicky.

3. MFH BW RUKSAK MOUNTAIN ČIERNY 80L

Z trochu iného súdka je turistický batoh od nemeckej spoločnosti MFH. Tá mimochodom rozhodne nespí na vavrínoch a ponúka široký sortiment oblečenia i ďalších športových alebo turistických doplnkov, nože na prežitie alebo vojenské pomôcky nevynímajúc.

MFH BW RUKSAK MOUNTAIN ČIERNY 80LMFH BW RUKSAK MOUNTAIN patrí do kategórie veľkých batohov a vyniká úctyhodným objemom až 85 litrov. Ak ste sa pri predošlých batohoch museli pri balení vecí krotiť, teraz si môžete dovoliť zobrať toho oveľa viac. Limitom môže byť v princípe iba hmotnosť, ktorú ste pri svojich potulkách ochotní nosiť. Prioritne je tento batoh určený na dlhšie turistické trasy alebo na kempingy, no rovnako tak dobre sa uplatní pri výletoch a pri výjazdoch na dlhšiu poľovačku alebo rybačku. Možností je skutočne veľa.

Nepremokavý 100 % polyester sa postará o to, že vaše veci zostanú aj pri dlhšie trvajúcom nepriaznivom alebo daždivom počasí v suchu. Hlavný priestor batoha je uzavretý príklopkou, ktorá je zaistená 2 popruhmi s plastovými rýchlosponami. V hlavnej priehradke nájdete vnútorné oddelenie napríklad na špinavú bielizeň. Turistický batoh je ďalej vybavený 2 väčšími bočnými vreckami, ktoré sa v prípade potreby dajú odopnúť od batoha.

O dokonalý komfort pri presunoch v teréne sa postarajú vypchaté ramenné popruhy, popruhy pre uchytenie okolo pása a hrude. Oceníte tiež rôzne ďalšie sťahovacie popruhy a šnúrky pre ideálne spevnenie. Spomenúť však treba tiež Vario-Back systém, ktorý má pod palcom odvetrávanie zadnej, teda chrbtovej časti. Deje sa tak za pohybu, kedy je teplý vzduch odvádzaný od tela a späť je „nasávaný“  studený.  

4. MFH BW NEPREMOKAVÝ RUKSAK VZOR M95 CZ MASKÁČ 65L

Ak je vašou prioritou veľkosť batoha, stále môžete ostať pri rovnakej značke. Výbornou voľbou môže byť nepremokavý 65 litrový turistický batoh MFH BW VZOR M95 CZ MASKÁČ s menšou hliníkovou výstuhou. Aj tento batoh si nebudete vedieť vynachváliť pri kempovaní, rybárčení alebo na poľovačkách a výborne vám poslúži tiež pri dlhších turistických pochodoch a rôznych iných outdoorových aktivitách. 

MFH BW NEPREMOKAVÝ RUKSAK VZOR M95 CZ MASKÁČ 65LMFH BW VZOR M95 CZ MASKÁČ rozhodne nesklame vaše očakávania. Vnútorná časť hlavnej priehradky, príklopka i spodná časť batoha sú potiahnuté gumovým poťahom, takže v žiadnom prípade nehrozí preniknutie vody do vnútorných priestorov.

Hlavná priehradka je vybavená sieťkou, ktorá ponúka možnosť bezpečného uloženia notebooku alebo dokumentov. Turistický batoh ďalej disponuje 2 bočnými vreckami a 1 vrchným vreckom tých istých rozmerov na záklopke.

No a aby toho nebolo málo, príklopka obsahuje ešte 2 vstavané priečinky. Jeden na klasický a jeden na suchý zips. Spodná časť batoha, ktorú mimochodom môžete odzipsovať, ponúka tiež 1 malé odkladacie vrecko na suchý zips.

Benefity tohto batoha však ešte ani zďaleka nekončia. Nadchnú vás napríklad mäkké materiály na ramenných popruhochvhod prídu sťahovacie popruhy, vďaka ktorým si batoh prispôsobíte presne na svoju postavu. Ak ste očakávali, že to je všetko vyvedieme vás z omylu. Batoh je vybavený mini MOLLE systémom (popruhovou nosnou väzbou) na ktorý majú patent ozbrojené sily USA. Vďaka tomuto systému tak okrem iného budete môcť k batohu uchytiť množstvo rôznych doplnkov. No a napokon už samotná značka MFH je zárukou nielen kvalitného prevedenia batoha, ale aj mimoriadne pevného šitia.

TIP: Dnes sme vám ponúkli pohľad iba na niektoré, podľa nášho názoru zaujímavé turistické batohy, ktoré by vám mohli vyhovovať. Uvedomujeme si však, že každému „sedí“ niečo iné a preto vám dávame do pozornosti ďalšie batohy z našej širokej ponuky ruksakov a vakov. Vyberať si tak môžete podľa rôznej veľkosti objemu batoha i zamerania. V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia