Kategórie
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Pánske flísové mikiny v army štýle

Nosí vaša nežná polovička rada vyťahané svetre alebo mikiny? Ak áno, tak flísové mikiny v army štýle si s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť pred ňou poriadne schovávať. Mikiny z flísu sú trendové, pohodlné a výborne zahrejú, takže ak budete chcieť pri potulkách prírodou ostať v teple, neostane vám urobiť nič iné ako to, čo sme vám práve naznačili.

Čítať viac

História zbraní a 5 faktov, ktoré ste o nich možno nevedeli

Zbrane sprevádzajú ľudstvo už od nepamäti v rôznych podobách. Všetko začalo jednoduchou kamennou sekerou a oštepmi s kamennými alebo drevenými hrotmi. Medzi loveckou a vojenskou zbraňou v princípe dlho nebol žiadny markantnejší rozdiel.

Čítať viac

Džínsové taktické nohavice? V našej ponuke nájdete aj také

Obyčajné nohavice ani zďaleka nevydržia odolávať nástrahám terénu a samozrejme neponúkajú ani také možnosti ako taktické nohavice. Nenechajte sa však pomýliť. Taktické nohavice nevyužijete iba pri outdoorových aktivitách, či na strelnici. Vďaka ich praktickosti, dobre padnúcemu strihu a štýlovému dizajnu ich dokážete naplno oceniť aj v civilnom alebo ak chcete mestskom prostredí. O džínsových taktických nohaviciach to platí dvojnásobne.

Čítať viac

Milujete vojnové filmy? Tieto sú podľa nás najlepšie!

Dejiny ľudstva sú plné násilia a ozbrojených konfliktov. Po príklady nemusíme chodiť do hlbokej minulosti. Postačí spomenúť 20. storočie s prvou, či druhou svetovou vojnou, Vietnam, Irak alebo krvácajúcu Juhosláviu. Filmy s vojnovou tematikou nám nastavujú pravdivé zrkadlo, v ktorom môžeme vidieť akých ukrutností a zverstiev sa dokáže dopustiť človek voči človeku. Vojnové filmy, ktoré vám priblížime v nasledujúcich riadkoch zachytávajú udalosti 2. svetovej vojny pohľadom vojakov i bežných ľudí. Napriek tomu, že tento žáner vyhľadávajú skôr muži, tak nasledovné filmy by si rozhodne nemali nechať ujsť ani ženy.

Čítať viac

Ako vybrať termoprádlo - pánske funkčné prádlo (návod)

Už dávno sú za nami časy, keď sa na túry chodilo v bavlnených tričkách. Keďže boli rýchlo mokré, tak bolo nevyhnutné si ich niekoľko zobrať do zásoby. Aby ste nemuseli tričká po výstupe do hôr žmýkať a zabezpečili si komfort, potrebujete termoprádlo. Ak patríte medzi tých, ktorí ešte nepodľahli trendu termobielizne, poradíme vám ako ju správne vybrať.

Čítať viac

Ako sa obliecť na jeseň do hôr, na turistiku alebo airsoft?

Príroda je na jeseň krásna a očarujúca. Vonku nie je príliš chladno a to je ideálny čas vyraziť na turistiku do hôr. Jedným z hlavných predpokladov na to, aby ste si nerušene užili výlet v prírode, je výber správneho oblečenia. Vhodné oblečenie i obuv zvyšujú komfort, a čo je najdôležitejšie, zabránia prípadnému prechladnutiu, v prípade zlej obuvi aj zraneniu.

Čítať viac

Výbava a výstroj na airsoft - čo budete naozaj potrebovať?

Kto sa v detstve nehral na vojaka, nech zdvihne ruku! Jednoducho to k detstvu neodmysliteľne patrí. Namiesto ozajstných zbraní sme strieľali na protivníka z gumipušky alebo z detských guličkových pištolí kúpených na jarmoku. Dnes môžeme pokračovať vo svojej vášni a hrať traktické hry ako airsoft či paintball. Nasledujúce riadky sú určené úplným začiatočníkom, ktorí by chceli túto akčnú hru vyskúšať.

Čítať viac

Nepremokavá obuv nielen do lesa - vyberáme spoločne

Topánky sú dôležitou súčasťou výbavy každého turistu, ktorý sa chystá do hôr alebo do prírody. To, že je výber dobrých a kvalitných topánok dôležitý sa presvedčilo veľa ľudí. Niektorí už doplatili na zlý výber topánok na turistiku otlakmi alebo nepríjemným zápalom obličiek. Výberom kvalitných topánok chránite nielen svoje nohy, ale aj samých seba. Pokiaľ hľadáte obuv na jarné a jesenné mesiace, mala by to byť predovšetkým nepremokavá obuv.

Čítať viac

Prechodné bundy pre skutočných mužov

Prechodné bundy patria medzi dôležité oblečenie, pokiaľ sa chystáte niekam von do prírody, mesta alebo aj do práce. Využívajú sa často, nezávisle na ročnom období - nielen počas jari a jesene, ale aj počas chladného leta, či teplej zimy. Svojmu majiteľovi poskytujú voľnosť a pohodlie.

Čítať viac

Impregnácia oblečenia - starostlivosť o army oblečenie

O každé oblečenie by sme sa mali adekvátne starať. Aby nám dlho vydržalo ako nové a aby slúžilo k svojmu účelu čo najdlhšie. Hlavne oblečenie, ktoré často nosíme do prírody, na stanovačku alebo na turistiku je potrebné chrániť pred zašpinením a zmoknutím. Starostlivosť o oblečenie to znamená, pravidelné i šetrné pranie. Samozrejme, aby sme zabránili jeho veľkému znečisteniu, je potrebná aj impregnácia oblečenia. Práve o nej si dnes povieme viac.

Čítať viac

Detské maskáče a maskáčové oblečenie - vyberáme spoločne

Deti radi napodobňujú svojich rodičov a chcú sa im vo všetkom podobať. Preto neprekvapí, že potomkovia army nadšencov tiež túžia mať maskáčové oblečenie. Dnes sme sa zamerali na maskáčové oblečenie pre deti a pomôžeme vám vybrať kompletné vybavenie.

Čítať viac

4 chyby, ktoré už na stanovačke nikdy nechcete zopakovať

Žiaden hotel, mäkká posteľ, ale zobúdzanie sa pri speve vtákov, obklopený prírodou a s hviezdami nad hlavou. Kto by odolal neopakovateľnému zážitku, akým stanovačka bezochyby je. O stanovačke platí pravidlo, že nech dopadne akokoľvek, vždy budete mať na čo spomínať. Či si domov prinesiete krásne spomienky alebo aj tie, na ktoré by ste najradšej zabudli.

Čítať viac

Prečo je taktické oblečenie nenahraditeľné?

Taktické oblečenie má svoju históriu hlavne v armáde a bez neho si nedokážeme predstaviť žiadneho vojaka, či člena ozbrojenej zložky. Dnes nie je len výsadou vojakov, ale stalo sa módnym hitom mnohých ľudí. Taktické oblečenie sa stáva čoraz častejšie bežnou súčasťou šatníka mnohých nadšencov army štýlu, outdooru, či milovníkov taktických hier a turistiky.

Čítať viac

Najlepšie spacáky pre rok 2018 (vyberáme spoločne)

Medzi najdôležitejšie vybavenie na stanovačku, kempovanie alebo nocovanie v prírode, patrí jednoznačne spací vak. Výber spacáka nikdy nepodceňujte, od jeho kvality a správneho výberu totiž závisí, či sa v prírode dobre vyspíte, pretože je to vaša prenosná posteľ. Aj keď väčšinou ide o individuálny komfort, a každému vyhovuje niečo iné, rozhodli sme sa vybrať najlepšie spacáky pre rok 2018 (podľa nás v ArmyMarket.sk :)).

Čítať viac

Army šiltovky, šatky, klobúky a iné pokrývky hlavy na leto

Počas potuliek v prírode alebo pri turistike je priam žiadúce nosiť na hlave pokrývku. Hlavne vtedy, keď je vonku horúco, teploty atakujú na teplomere tridsiatku a slnko neúprosne páli. Pokrývka hlavy ochráni vašu hlavu pred spálením, ochráni vlasy aj tvár a vyhnete sa úpalu.

Čítať viac

3 mýty o prežití, ktoré vás môžu zabiť (2. časť)

Hranica medzi životom alebo smrťou môže byť v niektorých prípadoch skutočne veľmi tenká. Primálo skúseností, neznalosť terénu alebo nepredvídaná situácia môžu premeniť nevinný výlet do prírody na drámu, pri ktorej môžete bojovať o holý život. Nuž a pretože dobrých rád nie je nikdy dosť, pokúsime sa nadviazať na 1. časť. Dnes vám prinesieme pohľad na ďalšie 3 mýty o prežití, ktoré by vám však v reálnej situácii život skôr skomplikovali, ako skutočne pomohli.

Čítať viac

Vyberáme najlepší turistický batoh na leto

Popri poriadnom odeve a vhodnej obuvi, môže byť práve kvalitný turistický batoh so zbalenou výbavou tou pomyselnou ručičkou na váhe, ktorá napokon rozhodne o výsledku celej akcie. Aby teda boli vaše výlety relaxom a nie pohromou, rozhodli sme sa vám predstaviť turistické batohy, v ktorých si môžete pohodlne odniesť všetky potrebné veci.

Čítať viac

Čo (ne)robiť, keď vás zastihne búrka v prírode?

Búrka prichádza často nečakane a môže človeka zastihnúť takmer kdekoľvek. Ideálne je, keď vás zastihne doma, vtedy zvyčajne nepredstavuje žiadne riziko. Iné však je, keď vás zastihne búrka v lese, na voľnom priestranstve, či pri turistike. Takáto situácia môže byť život ohrozujúca a takmer každé leto v dôsledku zásahu blesku vyhasne nejaký ľudský život. Čo vtedy robiť, respektíve nerobiť, keď vás zastihne búrka v prírode?

Čítať viac

Tieto veci by vám pri kempovaní nemali chýbať

Teplé a slnečné počasie je priam stvorené na kempovanie. Aj vy sa chystáte stanovať alebo kempovať? Ak nechodíte do prírody pravidelne, tak je dôležité sa poriadne zbaliť, aby vám nič dôležité nechýbalo. Preto vám poradíme a dáme inšpiráciu, ktoré veci by vám pri kempovaní nemali chýbať.

Čítať viac

Čo si obliecť a obuť na turistiku v lete?

Krásne slnečné počasie láka na turistiku do hôr. Aby ste si mohli svoj výlet poriadne užiť, je potrebné sa naň patrične pripraviť. Najdôležitejší je samozrejme výber správneho oblečenia a obuvi. V článku vám ponúkneme niekoľko rád a tipov, aké zvoliť oblečenie alebo obuv na turistiku v lete.

Čítať viac

Maskovanie v prírode – ako sa stať neodhaliteľný?

Chodíte do prírody pravidelne s partiou hrávať airsoft alebo patríte medzi milovníkov pozorovania divých zvierat? Potom veľmi dobre viete, že je potrebné a nevyhnutné poriadne maskovanie v prírode. V dnešnom článku vám ukážeme tipy ako sa dokonalo maskovať v prírode, aby vás neodhalil nepriateľ či spomínaná zver.

Čítať viac

3 mýty o prežití, ktoré vás môžu zabiť (1. časť)

Máte radi dobrodružné výlety vzdialené od civilizácie? Aj my, no treba byť ostražitý. Nebezpečie vám nemusí hroziť len ďaleko v cudzine. Aj taká bežná činnosť akou je zber húb môže skončiť fatálne. Čo robiť a ako sa správať, keď sa človek ocitne zoči-voči nebezpečiu?

Čítať viac

Ako sa orientovať v prírode a teréne?

Patríte k zanieteným milovníkom prírody a z času na čas idete s priateľmi do hôr na túru? Možno sa už stalo, že ste zišli z chodníka a bolo potrebné sa vedieť zorientovať. Dnešný moderný človek stratil zmysel pre orientáciu keďže sa spolieha na svoj mobilný telefón a GPS navigáciu. Čo však robiť v prípade, keď mobil alebo navigácia nefungujú, prípadne ste sa ocitli niekde bez akéhokoľvek vybavenia a musíte sa spoľahnúť iba na svoje vedomosti? Ako sa orientovať v prírode bez pomôcok, len s pomocou prírody?

Čítať viac

Paracord a niekoľko tipov ako ho využiť v prírode

Pri pobyte v prírode sa človek stretne s rôznymi situáciami, na ktoré sa niekedy nedá pripraviť dopredu. Potrebuje niečo priviazať, zviazať alebo uchytiť a zistí, že nemá nič, s čím by si pomohol. Vhod môže prísť šnúra s vysokou pevnosťou a odolnosťou, so všestranným použitím, nazývaná aj Paracord 550. Pre zanietených turistov, horolezcov alebo vyznávačov prežitia v prírode, je nylonové lanko bežnou pomôckou, ale pre mnohých je to novinka, ktorú vám teraz predstavíme.

Čítať viac

Je lepšie mať paralyzér alebo sprej?

Ochrana vlastnej osoby je pre mnohých dôležitá a v súčasnosti predstavuje súčasť nášho života. Hlavne vo veľkých mestách môže číhať nebezpečenstvo vo forme prepadnutia, či okradnutia a to nielen vo večerných alebo nočných hodinách, ale aj cez deň. Obeťami násilnej alebo majetkovej kriminality sa stávajú hlavne dievčatá, ženy, seniori alebo iní hendikepovaní ľudia. Dôležité sú preto rôzne pomôcky na ochranu obete a na zastavenie každého násilníka.

Čítať viac

Ako vybrať stan - sprievodca

Stanovanie si buď zamilujete, alebo ho nepochopíte. Iná možnosť jednoducho neexistuje. Aby ste aj vy patrili do toho prvého tábora, tak vám poradíme, ako vybrať stan správne a čomu pri jeho kúpe venovať pozornosť. Stan bude na cestách vaším druhým domovom a môže spoľahlivo slúžiť celé roky. Ako si teda vybrať ten správny pre vaše dobrodružstvá i pohodlnú dovolenku?

Čítať viac

Varenie v prírode - užitočné tipy a rady

Všimli ste si, že keď niekto známy vyráža do prírody, tak si so sebou berie často aj kopec lacných, nezdravých a nedajbože instantných jedál? Ako keby to bolo nejaké nepísané pravidlo, ktoré človek musí stoj čo stoj dodržať. Rozhodli sme sa vám v tomto článku ukázať nielen to, že varenie v prírode môže byť zábava, ale predovšetkým fakt, že je možné spojiť úžasnú prírodu s úžasným jedlom.

Čítať viac

Čo je to vodný stĺpec? (vysvetlenie)

Pri prezeraní produktov a kategórií v našom e-shope sa môžete často stretnúť s pojmom „vodný stĺpec“. Tento pojem sa najčastejšie vyskytuje pri army bundách a plášťoch, ale nevyhnete sa mu ani pri mikinách či maskáčoch. A čo teda je ten vodný stĺpec? Prečítajte si nasledujúce praktické vysvetlenie, ktoré vám pomôže zorientovať sa a lepšie pochopiť jeho význam.

Čítať viac

Poznáte tieto maskovacie vzory Slovenska?

Rozpad Československa 1. januára 1993 logicky vyústil aj k rozdeleniu armády. Maskovacie vzory Slovenskej a Českej republiky však ostali v tom čase úplne rovnaké, keďže ich návrh vznikol ešte počas vzájomnej spolupráce. Viete však, ktoré maskovacie vzory dnes používa oficiálne slovenská armáda?

Čítať viac

Ako vybrať spacák – kompletný sprievodca

My ľudia bohužiaľ nie sme tvory, ktoré prežijú v prírode v akýchkoľvek podmienkach vďaka svojej srsti a ochlpeniu. Neostáva nám nič iné, musíme so sebou nosiť stany a spacáky. Na prvý pohľad veľká nevýhoda, no druhým dychom musíme dodať, že vďaka našej kreativite a inteligencii môžeme ako jediný druh na Zemi prespať relatívne komfortne kdekoľvek a kedykoľvek.

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia