Kategórie
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Ako sa orientovať v prírode a teréne?

Patríte k zanieteným milovníkom prírody a z času na čas idete s priateľmi do hôr na túru? Možno sa už stalo, že ste zišli z chodníka a bolo potrebné sa vedieť zorientovať. Dnešný moderný človek stratil zmysel pre orientáciu keďže sa spolieha na svoj mobilný telefón a GPS navigáciu. Čo však robiť v prípade, keď mobil alebo navigácia nefungujú, prípadne ste sa ocitli niekde bez akéhokoľvek vybavenia a musíte sa spoľahnúť iba na svoje vedomosti? Ako sa orientovať v prírode bez pomôcok, len s pomocou prírody?

Čítať viac

Paracord a niekoľko tipov ako ho využiť v prírode

Pri pobyte v prírode sa človek stretne s rôznymi situáciami, na ktoré sa niekedy nedá pripraviť dopredu. Potrebuje niečo priviazať, zviazať alebo uchytiť a zistí, že nemá nič, s čím by si pomohol. Vhod môže prísť šnúra s vysokou pevnosťou a odolnosťou, so všestranným použitím, nazývaná aj Paracord 550. Pre zanietených turistov, horolezcov alebo vyznávačov prežitia v prírode, je nylonové lanko bežnou pomôckou, ale pre mnohých je to novinka, ktorú vám teraz predstavíme.

Čítať viac

Je lepšie mať paralyzér alebo sprej?

Ochrana vlastnej osoby je pre mnohých dôležitá a v súčasnosti predstavuje súčasť nášho života. Hlavne vo veľkých mestách môže číhať nebezpečenstvo vo forme prepadnutia, či okradnutia a to nielen vo večerných alebo nočných hodinách, ale aj cez deň. Obeťami násilnej alebo majetkovej kriminality sa stávajú hlavne dievčatá, ženy, seniori alebo iní hendikepovaní ľudia. Dôležité sú preto rôzne pomôcky na ochranu obete a na zastavenie každého násilníka.

Čítať viac

Ako vybrať stan - sprievodca

Stanovanie si buď zamilujete, alebo ho nepochopíte. Iná možnosť jednoducho neexistuje. Aby ste aj vy patrili do toho prvého tábora, tak vám poradíme, ako vybrať stan správne a čomu pri jeho kúpe venovať pozornosť. Stan bude na cestách vaším druhým domovom a môže spoľahlivo slúžiť celé roky. Ako si teda vybrať ten správny pre vaše dobrodružstvá i pohodlnú dovolenku?

Čítať viac

Varenie v prírode - užitočné tipy a rady

Všimli ste si, že keď niekto známy vyráža do prírody, tak si so sebou berie často aj kopec lacných, nezdravých a nedajbože instantných jedál? Ako keby to bolo nejaké nepísané pravidlo, ktoré človek musí stoj čo stoj dodržať. Rozhodli sme sa vám v tomto článku ukázať nielen to, že varenie v prírode môže byť zábava, ale predovšetkým fakt, že je možné spojiť úžasnú prírodu s úžasným jedlom.

Čítať viac

Čo je to vodný stĺpec? (vysvetlenie)

Pri prezeraní produktov a kategórií v našom e-shope sa môžete často stretnúť s pojmom „vodný stĺpec“. Tento pojem sa najčastejšie vyskytuje pri army bundách a plášťoch, ale nevyhnete sa mu ani pri mikinách či maskáčoch. A čo teda je ten vodný stĺpec? Prečítajte si nasledujúce praktické vysvetlenie, ktoré vám pomôže zorientovať sa a lepšie pochopiť jeho význam.

Čítať viac

Poznáte tieto maskovacie vzory Slovenska?

Rozpad Československa 1. januára 1993 logicky vyústil aj k rozdeleniu armády. Maskovacie vzory Slovenskej a Českej republiky však ostali v tom čase úplne rovnaké, keďže ich návrh vznikol ešte počas vzájomnej spolupráce. Viete však, ktoré maskovacie vzory dnes používa oficiálne slovenská armáda?

Čítať viac

Ako vybrať spacák – kompletný sprievodca

My ľudia bohužiaľ nie sme tvory, ktoré prežijú v prírode v akýchkoľvek podmienkach vďaka svojej srsti a ochlpeniu. Neostáva nám nič iné, musíme so sebou nosiť stany a spacáky. Na prvý pohľad veľká nevýhoda, no druhým dychom musíme dodať, že vďaka našej kreativite a inteligencii môžeme ako jediný druh na Zemi prespať relatívne komfortne kdekoľvek a kedykoľvek.

Čítať viac

Krátke predstavenie UTS 11“ nohavíc od Helikon-Tex

V krátkom článku sa pozrieme na taktické kraťasy Helikon-Tex UTP Rip-Stop 11“.
Už z prvej vety je jasné, že nejde o klasické maskáče. Tieto taktické kraťasy zachovávajú typický vzhľad avšak s kvalitou porovnateľnou len s vojenským oblečením. 

Čítať viac

Všetko o tričkách od výrobcu MFH

Tričká MFH sú veľmi obľúbené, či už na bežné nosenie alebo naopak na taktické hry. Predávame tieto tričká v rôznych prevedeniach, no podstata trička, zloženie, šitie a materiálové zloženie pri tričkách MFH ostáva nezmenené. V tomto článku si priblížime materiál, zloženie, druhy a reálne skúsenosti. Osobne si myslím, že MFH tričká disponujú najlepším pomerom cena/kvalita.

Čítať viac

Uhryznutie kliešťom

Poslaním eshopu Armymarket je okrem predaja tovaru hlavne bezpečnosť. To je dôvod, prečo vám v nasledujúcej sérii článkov poskytneme cenné rady ako sa brániť. A keďže ide leto, dnes to bude o naozaj šikovnom nepriateľovi.

Čítať viac

Teleskopický obušok v praxi - video

Máte nezodpovedané otázky týkajúce sa teleskpických obuškov, ich využitia, druhov?
V článku si ukážeme príklad využitia ESP obušku a jeho odolnosti plus si povieme zákon či sa dopúšťame priestupku pri jeho nosení. 

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia