Kategórie
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Čo (ne)robiť, keď vás zastihne búrka v prírode?

Búrka prichádza často nečakane a môže človeka zastihnúť takmer kdekoľvek. Ideálne je, keď vás zastihne doma, vtedy zvyčajne nepredstavuje žiadne riziko. Iné však je, keď vás zastihne búrka v lese, na voľnom priestranstve, či pri turistike. Takáto situácia môže byť život ohrozujúca a takmer každé leto v dôsledku zásahu blesku vyhasne nejaký ľudský život. Čo vtedy robiť, respektíve nerobiť, keď vás zastihne búrka v prírode?

Čítať viac

Tieto veci by vám pri kempovaní nemali chýbať

Teplé a slnečné počasie je priam stvorené na kempovanie. Aj vy sa chystáte stanovať alebo kempovať? Ak nechodíte do prírody pravidelne, tak je dôležité sa poriadne zbaliť, aby vám nič dôležité nechýbalo. Preto vám poradíme a dáme inšpiráciu, ktoré veci by vám pri kempovaní nemali chýbať.

Čítať viac

Čo si obliecť a obuť na turistiku v lete?

Krásne slnečné počasie láka na turistiku do hôr. Aby ste si mohli svoj výlet poriadne užiť, je potrebné sa naň patrične pripraviť. Najdôležitejší je samozrejme výber správneho oblečenia a obuvi. V článku vám ponúkneme niekoľko rád a tipov, aké zvoliť oblečenie alebo obuv na turistiku v lete.

Čítať viac

Maskovanie v prírode – ako sa stať neodhaliteľný?

Chodíte do prírody pravidelne s partiou hrávať airsoft alebo patríte medzi milovníkov pozorovania divých zvierat? Potom veľmi dobre viete, že je potrebné a nevyhnutné poriadne maskovanie v prírode. V dnešnom článku vám ukážeme tipy ako sa dokonalo maskovať v prírode, aby vás neodhalil nepriateľ či spomínaná zver.

Čítať viac

3 mýty o prežití, ktoré vás môžu zabiť (1. časť)

Máte radi dobrodružné výlety vzdialené od civilizácie? Aj my, no treba byť ostražitý. Nebezpečie vám nemusí hroziť len ďaleko v cudzine. Aj taká bežná činnosť akou je zber húb môže skončiť fatálne. Čo robiť a ako sa správať, keď sa človek ocitne zoči-voči nebezpečiu?

Čítať viac

Ako sa orientovať v prírode a teréne?

Patríte k zanieteným milovníkom prírody a z času na čas idete s priateľmi do hôr na túru? Možno sa už stalo, že ste zišli z chodníka a bolo potrebné sa vedieť zorientovať. Dnešný moderný človek stratil zmysel pre orientáciu keďže sa spolieha na svoj mobilný telefón a GPS navigáciu. Čo však robiť v prípade, keď mobil alebo navigácia nefungujú, prípadne ste sa ocitli niekde bez akéhokoľvek vybavenia a musíte sa spoľahnúť iba na svoje vedomosti? Ako sa orientovať v prírode bez pomôcok, len s pomocou prírody?

Čítať viac

Paracord a niekoľko tipov ako ho využiť v prírode

Pri pobyte v prírode sa človek stretne s rôznymi situáciami, na ktoré sa niekedy nedá pripraviť dopredu. Potrebuje niečo priviazať, zviazať alebo uchytiť a zistí, že nemá nič, s čím by si pomohol. Vhod môže prísť šnúra s vysokou pevnosťou a odolnosťou, so všestranným použitím, nazývaná aj Paracord 550. Pre zanietených turistov, horolezcov alebo vyznávačov prežitia v prírode, je nylonové lanko bežnou pomôckou, ale pre mnohých je to novinka, ktorú vám teraz predstavíme.

Čítať viac

Je lepšie mať paralyzér alebo sprej?

Ochrana vlastnej osoby je pre mnohých dôležitá a v súčasnosti predstavuje súčasť nášho života. Hlavne vo veľkých mestách môže číhať nebezpečenstvo vo forme prepadnutia, či okradnutia a to nielen vo večerných alebo nočných hodinách, ale aj cez deň. Obeťami násilnej alebo majetkovej kriminality sa stávajú hlavne dievčatá, ženy, seniori alebo iní hendikepovaní ľudia. Dôležité sú preto rôzne pomôcky na ochranu obete a na zastavenie každého násilníka.

Čítať viac

Ako vybrať stan - sprievodca

Stanovanie si buď zamilujete, alebo ho nepochopíte. Iná možnosť jednoducho neexistuje. Aby ste aj vy patrili do toho prvého tábora, tak vám poradíme, ako vybrať stan správne a čomu pri jeho kúpe venovať pozornosť. Stan bude na cestách vaším druhým domovom a môže spoľahlivo slúžiť celé roky. Ako si teda vybrať ten správny pre vaše dobrodružstvá i pohodlnú dovolenku?

Čítať viac

Varenie v prírode - užitočné tipy a rady

Všimli ste si, že keď niekto známy vyráža do prírody, tak si so sebou berie často aj kopec lacných, nezdravých a nedajbože instantných jedál? Ako keby to bolo nejaké nepísané pravidlo, ktoré človek musí stoj čo stoj dodržať. Rozhodli sme sa vám v tomto článku ukázať nielen to, že varenie v prírode môže byť zábava, ale predovšetkým fakt, že je možné spojiť úžasnú prírodu s úžasným jedlom.

Čítať viac

Čo je to vodný stĺpec? (vysvetlenie)

Pri prezeraní produktov a kategórií v našom e-shope sa môžete často stretnúť s pojmom „vodný stĺpec“. Tento pojem sa najčastejšie vyskytuje pri army bundách a plášťoch, ale nevyhnete sa mu ani pri mikinách či maskáčoch. A čo teda je ten vodný stĺpec? Prečítajte si nasledujúce praktické vysvetlenie, ktoré vám pomôže zorientovať sa a lepšie pochopiť jeho význam.

Čítať viac

Poznáte tieto maskovacie vzory Slovenska?

Rozpad Československa 1. januára 1993 logicky vyústil aj k rozdeleniu armády. Maskovacie vzory Slovenskej a Českej republiky však ostali v tom čase úplne rovnaké, keďže ich návrh vznikol ešte počas vzájomnej spolupráce. Viete však, ktoré maskovacie vzory dnes používa oficiálne slovenská armáda?

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia