Kategórie
 
 
 
 
 
Najnovšie články

4 chyby, ktoré už na stanovačke nikdy nechcete zopakovať

Žiaden hotel, mäkká posteľ, ale zobúdzanie sa pri speve vtákov, obklopený prírodou a s hviezdami nad hlavou. Kto by odolal neopakovateľnému zážitku, akým stanovačka bezochyby je. O stanovačke platí pravidlo, že nech dopadne akokoľvek, vždy budete mať na čo spomínať. Či si domov prinesiete krásne spomienky alebo aj tie, na ktoré by ste najradšej zabudli.

Čítať viac

Prečo je taktické oblečenie nenahraditeľné?

Taktické oblečenie má svoju históriu hlavne v armáde a bez neho si nedokážeme predstaviť žiadneho vojaka, či člena ozbrojenej zložky. Dnes nie je len výsadou vojakov, ale stalo sa módnym hitom mnohých ľudí. Taktické oblečenie sa stáva čoraz častejšie bežnou súčasťou šatníka mnohých nadšencov army štýlu, outdooru, či milovníkov taktických hier a turistiky.

Čítať viac

Najlepšie spacáky pre rok 2018 (vyberáme spoločne)

Medzi najdôležitejšie vybavenie na stanovačku, kempovanie alebo nocovanie v prírode, patrí jednoznačne spací vak. Výber spacáka nikdy nepodceňujte, od jeho kvality a správneho výberu totiž závisí, či sa v prírode dobre vyspíte, pretože je to vaša prenosná posteľ. Aj keď väčšinou ide o individuálny komfort, a každému vyhovuje niečo iné, rozhodli sme sa vybrať najlepšie spacáky pre rok 2018 (podľa nás v ArmyMarket.sk :)).

Čítať viac

Army šiltovky, šatky, klobúky a iné pokrývky hlavy na leto

Počas potuliek v prírode alebo pri turistike je priam žiadúce nosiť na hlave pokrývku. Hlavne vtedy, keď je vonku horúco, teploty atakujú na teplomere tridsiatku a slnko neúprosne páli. Pokrývka hlavy ochráni vašu hlavu pred spálením, ochráni vlasy aj tvár a vyhnete sa úpalu.

Čítať viac

3 mýty o prežití, ktoré vás môžu zabiť (2. časť)

Hranica medzi životom alebo smrťou môže byť v niektorých prípadoch skutočne veľmi tenká. Primálo skúseností, neznalosť terénu alebo nepredvídaná situácia môžu premeniť nevinný výlet do prírody na drámu, pri ktorej môžete bojovať o holý život. Nuž a pretože dobrých rád nie je nikdy dosť, pokúsime sa nadviazať na 1. časť. Dnes vám prinesieme pohľad na ďalšie 3 mýty o prežití, ktoré by vám však v reálnej situácii život skôr skomplikovali, ako skutočne pomohli.

Čítať viac

Vyberáme najlepší turistický batoh na leto

Popri poriadnom odeve a vhodnej obuvi, môže byť práve kvalitný turistický batoh so zbalenou výbavou tou pomyselnou ručičkou na váhe, ktorá napokon rozhodne o výsledku celej akcie. Aby teda boli vaše výlety relaxom a nie pohromou, rozhodli sme sa vám predstaviť turistické batohy, v ktorých si môžete pohodlne odniesť všetky potrebné veci.

Čítať viac

Čo (ne)robiť, keď vás zastihne búrka v prírode?

Búrka prichádza často nečakane a môže človeka zastihnúť takmer kdekoľvek. Ideálne je, keď vás zastihne doma, vtedy zvyčajne nepredstavuje žiadne riziko. Iné však je, keď vás zastihne búrka v lese, na voľnom priestranstve, či pri turistike. Takáto situácia môže byť život ohrozujúca a takmer každé leto v dôsledku zásahu blesku vyhasne nejaký ľudský život. Čo vtedy robiť, respektíve nerobiť, keď vás zastihne búrka v prírode?

Čítať viac

Tieto veci by vám pri kempovaní nemali chýbať

Teplé a slnečné počasie je priam stvorené na kempovanie. Aj vy sa chystáte stanovať alebo kempovať? Ak nechodíte do prírody pravidelne, tak je dôležité sa poriadne zbaliť, aby vám nič dôležité nechýbalo. Preto vám poradíme a dáme inšpiráciu, ktoré veci by vám pri kempovaní nemali chýbať.

Čítať viac

Čo si obliecť a obuť na turistiku v lete?

Krásne slnečné počasie láka na turistiku do hôr. Aby ste si mohli svoj výlet poriadne užiť, je potrebné sa naň patrične pripraviť. Najdôležitejší je samozrejme výber správneho oblečenia a obuvi. V článku vám ponúkneme niekoľko rád a tipov, aké zvoliť oblečenie alebo obuv na turistiku v lete.

Čítať viac

Maskovanie v prírode – ako sa stať neodhaliteľný?

Chodíte do prírody pravidelne s partiou hrávať airsoft alebo patríte medzi milovníkov pozorovania divých zvierat? Potom veľmi dobre viete, že je potrebné a nevyhnutné poriadne maskovanie v prírode. V dnešnom článku vám ukážeme tipy ako sa dokonalo maskovať v prírode, aby vás neodhalil nepriateľ či spomínaná zver.

Čítať viac

3 mýty o prežití, ktoré vás môžu zabiť (1. časť)

Máte radi dobrodružné výlety vzdialené od civilizácie? Aj my, no treba byť ostražitý. Nebezpečie vám nemusí hroziť len ďaleko v cudzine. Aj taká bežná činnosť akou je zber húb môže skončiť fatálne. Čo robiť a ako sa správať, keď sa človek ocitne zoči-voči nebezpečiu?

Čítať viac

Ako sa orientovať v prírode a teréne?

Patríte k zanieteným milovníkom prírody a z času na čas idete s priateľmi do hôr na túru? Možno sa už stalo, že ste zišli z chodníka a bolo potrebné sa vedieť zorientovať. Dnešný moderný človek stratil zmysel pre orientáciu keďže sa spolieha na svoj mobilný telefón a GPS navigáciu. Čo však robiť v prípade, keď mobil alebo navigácia nefungujú, prípadne ste sa ocitli niekde bez akéhokoľvek vybavenia a musíte sa spoľahnúť iba na svoje vedomosti? Ako sa orientovať v prírode bez pomôcok, len s pomocou prírody?

Čítať viac

Paracord a niekoľko tipov ako ho využiť v prírode

Pri pobyte v prírode sa človek stretne s rôznymi situáciami, na ktoré sa niekedy nedá pripraviť dopredu. Potrebuje niečo priviazať, zviazať alebo uchytiť a zistí, že nemá nič, s čím by si pomohol. Vhod môže prísť šnúra s vysokou pevnosťou a odolnosťou, so všestranným použitím, nazývaná aj Paracord 550. Pre zanietených turistov, horolezcov alebo vyznávačov prežitia v prírode, je nylonové lanko bežnou pomôckou, ale pre mnohých je to novinka, ktorú vám teraz predstavíme.

Čítať viac

Je lepšie mať paralyzér alebo sprej?

Ochrana vlastnej osoby je pre mnohých dôležitá a v súčasnosti predstavuje súčasť nášho života. Hlavne vo veľkých mestách môže číhať nebezpečenstvo vo forme prepadnutia, či okradnutia a to nielen vo večerných alebo nočných hodinách, ale aj cez deň. Obeťami násilnej alebo majetkovej kriminality sa stávajú hlavne dievčatá, ženy, seniori alebo iní hendikepovaní ľudia. Dôležité sú preto rôzne pomôcky na ochranu obete a na zastavenie každého násilníka.

Čítať viac

Ako vybrať stan - sprievodca

Stanovanie si buď zamilujete, alebo ho nepochopíte. Iná možnosť jednoducho neexistuje. Aby ste aj vy patrili do toho prvého tábora, tak vám poradíme, ako vybrať stan správne a čomu pri jeho kúpe venovať pozornosť. Stan bude na cestách vaším druhým domovom a môže spoľahlivo slúžiť celé roky. Ako si teda vybrať ten správny pre vaše dobrodružstvá i pohodlnú dovolenku?

Čítať viac

Varenie v prírode - užitočné tipy a rady

Všimli ste si, že keď niekto známy vyráža do prírody, tak si so sebou berie často aj kopec lacných, nezdravých a nedajbože instantných jedál? Ako keby to bolo nejaké nepísané pravidlo, ktoré človek musí stoj čo stoj dodržať. Rozhodli sme sa vám v tomto článku ukázať nielen to, že varenie v prírode môže byť zábava, ale predovšetkým fakt, že je možné spojiť úžasnú prírodu s úžasným jedlom.

Čítať viac

Čo je to vodný stĺpec? (vysvetlenie)

Pri prezeraní produktov a kategórií v našom e-shope sa môžete často stretnúť s pojmom „vodný stĺpec“. Tento pojem sa najčastejšie vyskytuje pri army bundách a plášťoch, ale nevyhnete sa mu ani pri mikinách či maskáčoch. A čo teda je ten vodný stĺpec? Prečítajte si nasledujúce praktické vysvetlenie, ktoré vám pomôže zorientovať sa a lepšie pochopiť jeho význam.

Čítať viac

Poznáte tieto maskovacie vzory Slovenska?

Rozpad Československa 1. januára 1993 logicky vyústil aj k rozdeleniu armády. Maskovacie vzory Slovenskej a Českej republiky však ostali v tom čase úplne rovnaké, keďže ich návrh vznikol ešte počas vzájomnej spolupráce. Viete však, ktoré maskovacie vzory dnes používa oficiálne slovenská armáda?

Čítať viac

Ako vybrať spacák – kompletný sprievodca

My ľudia bohužiaľ nie sme tvory, ktoré prežijú v prírode v akýchkoľvek podmienkach vďaka svojej srsti a ochlpeniu. Neostáva nám nič iné, musíme so sebou nosiť stany a spacáky. Na prvý pohľad veľká nevýhoda, no druhým dychom musíme dodať, že vďaka našej kreativite a inteligencii môžeme ako jediný druh na Zemi prespať relatívne komfortne kdekoľvek a kedykoľvek.

Čítať viac

Krátke predstavenie UTS 11“ nohavíc od Helikon-Tex

V krátkom článku sa pozrieme na taktické kraťasy Helikon-Tex UTP Rip-Stop 11“.
Už z prvej vety je jasné, že nejde o klasické maskáče. Tieto taktické kraťasy zachovávajú typický vzhľad avšak s kvalitou porovnateľnou len s vojenským oblečením. 

Čítať viac

Všetko o tričkách od výrobcu MFH

Tričká MFH sú veľmi obľúbené, či už na bežné nosenie alebo naopak na taktické hry. Predávame tieto tričká v rôznych prevedeniach, no podstata trička, zloženie, šitie a materiálové zloženie pri tričkách MFH ostáva nezmenené. V tomto článku si priblížime materiál, zloženie, druhy a reálne skúsenosti. Osobne si myslím, že MFH tričká disponujú najlepším pomerom cena/kvalita.

Čítať viac

Uhryznutie kliešťom

Poslaním eshopu Armymarket je okrem predaja tovaru hlavne bezpečnosť. To je dôvod, prečo vám v nasledujúcej sérii článkov poskytneme cenné rady ako sa brániť. A keďže ide leto, dnes to bude o naozaj šikovnom nepriateľovi.

Čítať viac

Teleskopický obušok v praxi - video

Máte nezodpovedané otázky týkajúce sa teleskpických obuškov, ich využitia, druhov?
V článku si ukážeme príklad využitia ESP obušku a jeho odolnosti plus si povieme zákon či sa dopúšťame priestupku pri jeho nosení. 

Čítať viac

Ako sa správne odmerať?

Hlavným faktorom pri výbere oblečenie je výber veľkosti. Aby ste vedeli ako sa správne merať pripravili sme pre Vás krátky návod aby ste si vždy vybrali tú správnu veľkosť oblečenia. 

Na nasledujúcom obrázku je znázornené ako sme dané oblečenie merali.

Čítať viac

Maskáče, ich použitie, od prvého použitia maskovania sa, až do dnes

Američania veľmi rýchlo nasledovali Britov, no hneď sa k novému nápadu pripojili aj Nemci, Rusi aj Taliani. Neskôr všetky tieto štaty vytvorili akési zbory, kde výtvarníci pracovali na projekte maskovania a vytvorili maskáč, ktorý sa časom zdokonaloval a niektoré sa používaju dodnes. Napríklad v Amerike vytvorili maskáč tzv. listový vzor, ktorý bol použitý r. 1967 vo vietname, z ktorého v roku 1981 vznikol dnes už známy vzor woodland. Samozrejme zdokonalovanie uniforiem prebiehalo aj v Európe, kde sa niektoré maskovacie vzory používajú až dodnes, napr. tygrie pruhy.

Čítať viac

O paralyzéroch a ich použití

Elektricky paralyzér alebo elektrošok je neletálna, teda nesmrtiaca zbraň určená k nutnej sebaobrane a obrane proti agresívnej alebo nebezpečnej zveri, založená na účinkoch elektrického prúdu.

Druhy elektrických paralyzérov:

Poznáme dva druhy elektrických paralyzérov  a to samotný paralyzér, ktorý funguje na princípe priameho kontaktu s osobou, funguje aj cez hrubšiu vrstvu oblečenia. To sú klasické elektrošoky, obuškové paralyzéry, paralyzéry v tvare mobilného telefónu alebo baterky. Druhý typ je tzv. taser, vystrelujúci "projektil" ktorý je priamo spojený s paralyzérom elektrickým drôtom. Výhoda tohto druhu je nepriamy kontakt s útočníkom a dostrel až do 10m. Projektil sa jemne zaborí pod kožu útočníka a prenáša do neho elektrický výboj až do sily niekoľko miliónov voltov pomocou drôtov. Prúd dostane do kŕču priečne pruhované svalstvo človeka, ktorý nemá šancu sa pohnúť do niekoľko minút.

Čítať viac

Nieje kaser ako kaser, alebo niečo o obranných sprejoch

Obranné spreje alebo taktiež kasery niesú medzi ľudmi až tak známe, ako sa môže na prvý pohľad zdať.
Ako prvé si vysvetlíme čo vlastne kaser alebo tiež nazývaný slzný sprej je. Kaser je niečo ako chemická *neletálna zbraň, ktorá má protivníka dočasne paralyzovať a to dokáže i na niekoľko minút. Najviac sú využívané k sebaobrane, či už nutnej voči útočníkom alebo obrane voči agresívnej zveri. Proti zveri doporučujeme obranný sprej antihund a pre osobnú obranu Kaser Nato 40ml.

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia