Kategórie
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Stiahnutie produktu MFH bambus príbor s karabínou 33535 z predaja

Dovoľujeme si vám oznámiť, že produkt "MFH bambus príbor s karabínou 20cm" sme stiahli z predaja z dôvodu nájdených škodlivín v danom výrobku. Výrobok môžete zaslať späť na našu adresu a všetky náklady vám budú z našej strany preplatené. 

 

ďakujeme za pochopenie

Čítať viac

Krátke predstavenie UTS 11“ nohavíc od Helikon-Tex

V krátkom článku sa pozrieme na taktické kraťasy Helikon-Tex UTP Rip-Stop 11“.
Už z prvej vety je jasné, že nejde o klasické maskáče. Tieto taktické kraťasy zachovávajú typický vzhľad avšak s kvalitou porovnateľnou len s vojenským oblečením. 

Čítať viac

Všetko o tričkách od výrobcu MFH

Tričká MFH sú veľmi obľúbené, či už na bežné nosenie alebo naopak na taktické hry. Predávame tieto tričká v rôznych prevedeniach, no podstata trička, zloženie, šitie a materiálové zloženie pri tričkách MFH ostáva nezmenené. V tomto článku si priblížime materiál, zloženie, druhy a reálne skúsenosti. Osobne si myslím, že MFH tričká disponujú najlepším pomerom cena/kvalita.

Čítať viac

Uhryznutie kliešťom

Poslaním eshopu Armymarket je okrem predaja tovaru hlavne bezpečnosť. To je dôvod, prečo vám v nasledujúcej sérii článkov poskytneme cenné rady ako sa brániť. A keďže ide leto, dnes to bude o naozaj šikovnom nepriateľovi.

Čítať viac

Teleskopický obušok v praxi - video

Máte nezodpovedané otázky týkajúce sa teleskpických obuškov, ich využitia, druhov?
V článku si ukážeme príklad využitia ESP obušku a jeho odolnosti plus si povieme zákon či sa dopúšťame priestupku pri jeho nosení. 

Čítať viac

Ako sa správne odmerať?

Hlavným faktorom pri výbere oblečenie je výber veľkosti. Aby ste vedeli ako sa správne merať pripravili sme pre Vás krátky návod aby ste si vždy vybrali tú správnu veľkosť oblečenia. 

Na nasledujúcom obrázku je znázornené ako sme dané oblečenie merali.

Čítať viac

Maskáče, ich použitie, od prvého použitia maskovania sa, až do dnes

Američania veľmi rýchlo nasledovali Britov, no hneď sa k novému nápadu pripojili aj Nemci, Rusi aj Taliani. Neskôr všetky tieto štaty vytvorili akési zbory, kde výtvarníci pracovali na projekte maskovania a vytvorili maskáč, ktorý sa časom zdokonaloval a niektoré sa používaju dodnes. Napríklad v Amerike vytvorili maskáč tzv. listový vzor, ktorý bol použitý r. 1967 vo vietname, z ktorého v roku 1981 vznikol dnes už známy vzor woodland. Samozrejme zdokonalovanie uniforiem prebiehalo aj v Európe, kde sa niektoré maskovacie vzory používajú až dodnes, napr. tygrie pruhy.

Čítať viac

O paralyzéroch a ich použití

Elektricky paralyzér alebo elektrošok je neletálna, teda nesmrtiaca zbraň určená k nutnej sebaobrane a obrane proti agresívnej alebo nebezpečnej zveri, založená na účinkoch elektrického prúdu.

Druhy elektrických paralyzérov:

Poznáme dva druhy elektrických paralyzérov  a to samotný paralyzér, ktorý funguje na princípe priameho kontaktu s osobou, funguje aj cez hrubšiu vrstvu oblečenia. To sú klasické elektrošoky, obuškové paralyzéry, paralyzéry v tvare mobilného telefónu alebo baterky. Druhý typ je tzv. taser, vystrelujúci "projektil" ktorý je priamo spojený s paralyzérom elektrickým drôtom. Výhoda tohto druhu je nepriamy kontakt s útočníkom a dostrel až do 10m. Projektil sa jemne zaborí pod kožu útočníka a prenáša do neho elektrický výboj až do sily niekoľko miliónov voltov pomocou drôtov. Prúd dostane do kŕču priečne pruhované svalstvo človeka, ktorý nemá šancu sa pohnúť do niekoľko minút.

Čítať viac

Nieje kaser ako kaser, alebo niečo o obranných sprejoch

Obranné spreje alebo taktiež kasery niesú medzi ľudmi až tak známe, ako sa môže na prvý pohľad zdať.
Ako prvé si vysvetlíme čo vlastne kaser alebo tiež nazývaný slzný sprej je. Kaser je niečo ako chemická *neletálna zbraň, ktorá má protivníka dočasne paralyzovať a to dokáže i na niekoľko minút. Najviac sú využívané k sebaobrane, či už nutnej voči útočníkom alebo obrane voči agresívnej zveri. Proti zveri doporučujeme obranný sprej antihund a pre osobnú obranu Kaser Nato 40ml.

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia