Kategórie
 
 
 
Starostlivosť o obuv
 
 
 
 

Topánky si rozhodne zaslúžia starostlivosť a šetriť na nich na nevypláca. Kráčame v nich do práce alebo po cestách i necestách v náročnom teréne a častokrát bez toho, aby sme si uvedomovali akú neoceniteľnú službu našim nohám preukazujú.

 

Aj tá najkvalitnejšia či najpohodlnejšia obuv však stratí na atraktivite a prestane plniť svoju funkciu, ak jej nedoprajeme primeranú údržbu. Zvyčajne pritom stačí tak málo. Obuv očistiť od nečistôt, vysušiť a použiť kvalitné prípravky, ktoré ju ošetria, zregenerujú a predĺžia jej životnosť. Pri starostlivosti o obuv môžete siahnuť po viacerých osvedčených výrobkoch.

Impregnačné prípravky

Impregnácia by mala byť bežným spôsobom ošetrenia obuvi určenej na zdolávanie viac, či menej náročných terénov v prírode, ale samozrejme sa odporúča aj pri topánkach, ktoré sú nosené do práce. Impregnačné prostriedky počas dažďa chránia obuv pred vlhkosťou, odpudzujú vodu a chránia ju pred znečistením.

 

Impregnačné prípravky v spreji sú vhodné na všetky povrchy topánok s výnimkou lakovanej usne. Postup pri impregnácii nie je zložitý. Postačí na suchú obuv naniesť tri vrstvy prípravku, ktoré sa vždy nechajú vsiaknuť a uschnúť. Takto naimpregnovaná obuv je chránená proti vode a aj voči nečistotám. Pri impregnácii nano prípravkom postačí zvyčajne naniesť iba jednu vrstvu. 

Krémy na obuv

Kožená obuv o ktorú nie je vhodným spôsobom postarané, sa môže časom vysúšať a praskať. Koženú obuv je preto po vyčistení vhodné pravidelne krémovať a voskovať. Väčšina krémov už dnes obsahuje aj vosk, preto po nanesení krému a krátkej prestávke sa môže obuv už iba vyleštiť. Na leštenie sa dá použiť jemná kefka alebo jemná handrička. Výsledkom takejto starostlivosti je oživenie farieb, prekrytie odretých miest a samozrejme predĺženie životnosti.

 

Impregnačné prípravky i krémy na obuv sú vhodné na ošetrenie bežnej obuvi, no rovnako tak dobre vám poslúži aj pri pracovnej, športovej, poľovníckej, armádnej, či inej špeciálnej obuvi.

 
 

Starostlivosť o obuv - Mil-Tec

Zoradiť produkty podľa:
Na stránku:
 

Mil-tec BW krém na obuv, čierny 1kg

Dodacia lehota
Na sklade: 2
Dodacia lehota: Skladom
22,90 €
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia