Kategórie
 
 
 
Ponožky
 
 
 
 

Chodidlá sú pri fyzickej aktivite väčšinou namáhané najviac. Okrem správnej a kvalitnej obuvi, ktorá by mala byť už akousi samozrejmosťou, sú dôležité aj ponožky. Prečo? Nohy sú vystavované chladu, potu i treniu o vnútornú časť topánok.

 

Ponožky obyčajne rozdeľujeme na zimné, letné a podkolienky. Vojenské ponožky siahajú spravidla nad členky- sú vhodné do vyššej obuvi a zimných mesiacov. Do vibrám na turistiku sa tiež hodia army vysoké ponožky, v inom prípade by mohlo dôjsť aj ku škaredej odrenine. Na letné mesiace sú tu nízke ponožky pod členok. Ideálna voľba do tenisiek a nízkej obuvi. Sú navrhnuté tak, aby efektívne odvádzali pot.

Termoponožky alias funkčné ponožky

Funkčné ponožky, často nazývané aj ako termoponožky, sú aktuálne na vzostupe. Vlna i bavlna sú nepochybne skvelé materiály, ktoré zahrejú a prirodzene dýchajú. Avšak nie v každom prípade sú ideálne. Každý vojak a turista 21. storočia dobre vie, že funkčné oblečenie (napr. termo prádlo) je ideálne pri vyššej fyzickej aktivite. Funkčné ponožky vám totiž ponúknu oveľa lepšie odvádzanie potu a dlhú životnosť.

 
 
Vyberte si z ponuky

Ponožky - Metro Urban

 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia