Kategórie
 
 
 
Praky
 
 
 
 
Najpredávanejšie
 
 

Prak je jednou z prvých zbraní, ktoré sa používali pri love zveri a prežil až dodnes. Samozrejme sa neustále vyvíja a už nie je to ten prak, ktorý používali naši predkovia. Základný prak bol klasický, čiže vidlica v tvare Y, vyrobený z dreva a gumy. Používal sa pri love menšej zveri a vtákov alebo na vyplašenie väčšej zveri. Za posledné roky sa vyvinuli praky v komplikovaný prístroj, používajú napríklad opierku, ktorá stabilizuje jeho držanie. Mnohokrát vzbudzuje pocit nedôvery v jeho výkonnosť, stále sa berie ako chlapčenská hračka, avšak Wikipédia uvádza maximálnu dosiahnuteľnú rýchlosť strely praku až 75 m/s.

Praky O&T

Praky O&T sú ideálne na voľný čas alebo do prírody. Majú ďaleký dostrel a aerodynamický tvar. Sú strednej veľkosti s pružnou gumou. Majú praktickú opierku, vďaka ktorej prak sedí pevne na ruke. Vyhotovené sú v kombinácii plastu a kovu, pričom rúčka je z pevného plastu a vidlica je z kovu. Dostrel závisí od skúseností používateľa. K praku si môžete dokúpiť oceľové guľôčky s priemerom 10 mm so skvelým dostrelom. Srdcom praku je samozrejme guma a materiál z ktorého je vyrobená. Ich podstatou je schopnosť sa rýchlo zmrštiť a tým závisí aj výkonnosť praku.

 

Pri používaní praku treba vždy dávať pozor, pretože môže spôsobiť vážne zranenia a mali by ste s ním narábať tak, ako so strelnou zbraňou. Praky sú ideálnou zábavkou na voľný čas v prírode, na nacvičovanie streľby alebo na rôzne súťaže v streľbe na cieľ, napríklad na plechovky.

 
 

Praky

 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia