Kategórie
 
 
 
Rukavice na bežné nosenie
 
 
 
 

Ruky sú po hlave a nohách tou časťou tela, ktorá v zime trpí medzi prvými. Ich ochrana pred mrazmi nie je ťažká, stačí keď si vyberiete správne rukavice. Pri pobyte vonku, na prechádzkach prírodou alebo do mesta, vám postačia rukavice na bežné nosenie.

Ako vybrať správne rukavice na bežné nosenie

Či už chcete kupovať rukavice do veľkého mrazu alebo skôr do miernejších podmienok, myslite na pár vecí. Ako pri každom druhu oblečenia aj pri rukaviciach platí, že by mali dobre sedieť. Nemali by byť príliš veľké, aby ste s nimi zvládli bežné činnosti. Nemali by však byť ani príliš malé, pretože bránia v prúdení krvi a bude v nich o malú chvíľu poriadna zima.

Rukavice od Mil-Tec

Nemecký výrobca Mil-Tec má vo svojom sortimente aj rukavice na bežné nosenie. Sú väčšinou vyrobené z mäkkej fleesovej vnútornej vrstvy, ktorá chráni pred chladom. Fleece dokáže udržať teplo v rukavici v dostatočnej miere, ale zároveň dobre odvádza vlhkosť. Zvonku sú rukavice pletené a tak krásne obopnú ruku, čím sedia ako uliate. Veľkou výhodou sú elastické manžety, ktoré prispievajú k pohodliu pri nosení. Dokážu krásne prekryť priestor medzi bundou a rukavicami, kde aj malá medzera sa postará o pocit chladu.

Rukavice Pentagon

Výrobca Pentagon má vo svojej ponuke rukavice na bežné nosenie vyrobené z materiálu fleece. Tento outdoorový materiál má vynikajúce izolačné vlastnosti. Skvele zahreje a dokáže efektívne odvádzať pot. Medzi jeho výhody patrí ľahká údržba a to, že sa dá prať v práčke.

Ohrievače rúk

V prípade, že sa chystáte na dlhší pobyt v prírode, odporúčame vám ohrievače rúk. Ide o skvelú pomôcku, flisový obal, ktorý je naplnený zmesou prírodných látok. Tie vytvárajú teplo na princípe chemickej reakcie s kyslíkom. Po otvorení vzduchotesného balenia sa dostane do výrobku kyslík, ktorý reaguje s náplňou a vytvára teplo. Vankúšik si dáte do rukavice a zabezpečíte si teplo počas dlhých 8 hodín. Je to veľmi skvelý pomocník v prípade núdze, aby ste počas dlhého pochodu nedostali omrzliny a rýchlo si zahriali celé telo. Ponúkame vám aj ohrievače prstov na nohe, alebo ohrievač celého tela.

 
 

Rukavice na bežné nosenie - 44/32

 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia